Vytisknout

Pečovatelská služba (ARCHA Borovany)

Registrovaná sociální služba


Senioři, Problémy ve stáří, Pečovatelská služba, Osoby se zdravotním postižením, Zdravotní znevýhodnění, Péče o domácnost, Péče o nesoběstačnou osobu, Stravování,

 • Žižkovo nám. 149
  373 12 Borovany
 • Územní dostupnost:
  Trhové Sviny a spádové obce, Borovany a osady, Ledenice a osady, Nové Hrady, Strážkovice, Komařice, Jílovice, Olešnice a jinde v dosahu cca 20 km od kontaktního místa
 • Telefon:
  399 499 936, 777 620 973
 • E-mail:
  info@archaborovany.cz
 • Web:
  www.archaborovany.cz

Popis:

Pečovatelská služba pomáhá v domácnosti seniora. Službu může využít i mladý člověk po úraze, který vyžaduje delší rekonvalescenci anebo rodinný pečovatel, který zvládá pečovat o blízkého, ale na nějaký čas potřebuje zastoupit, pomoci.

Pečovatelka pomáhá s péčí o vlastní osobu (podávání jídla a pití, oblékání…), při osobní hygieně, zajišťuje dovážky oběda nebo pomáhá s přípravou vlastního jídla. Také může pomoci při úklidu, nákupech, praní a žehlení. Doprovází i dováží k lékaři nebo do lékárny, na úřady.

Služba funguje tak, že pečovatelka přichází v předem domluvený čas do domácnosti a přímo tam pomáhá s potřebnými činnostmi. V maximální možné míře se snaží přizpůsobit zvyklostem klienta.

Službu nemusíte využívat pravidelně. Je určena i pro ty, kteří podporu potřebují jen nárazově na krátký čas (např. když je rodina, která jinak pečuje, na dovolené).

 

Cílová skupina:

osoby se zdravotním postižením či znevýhodněním, senioři,  od 18 let věku

Provozní doba:

Po-Pá: 7.00-19.00

 

Kontaktní adresa:

Žižkovo nám. 149, 373 12 Borovany

Nábřeží Svatopluka Čecha, 374 01 Trhové Sviny